Trendy w oświetleniu 2022. Jakie lampy będą modne w nadchodzącym roku?
Trendy w oświetleniu 2022. Jakie lampy będą modne w nadchodzącym roku?

Temat oświetlenia z roku na rok nabiera coraz większego znaczenia w branży wnętrzarskiej. I nic w tym dziwnego – dostępne obecnie na rynku lampy odgrywają już nie tylko rolę funkcjonalną, ale stają się też niezwykle istotnym elementem wielu aranżacji. Nadają pomieszczeniom wyrazu i odpowiedniego charakteru. A jakie oświetlenie będzie modne w nadchodzącym 2022 roku? Na co warto postawić przy projektowaniu wnętrz? Przedstawiamy kilka trendów, które pojawią się w nadchodzącym sezonie!

Praktyczny element wystroju czyli oprawy funkcjonalne

Trend minimalizmu i industrialnych przestrzeni, które obserwujemy od dłuższego już czasu, mocno zaznaczą się również i w nadchodzącym roku. Dużą rolę we wnętrzach będą odgrywały zatem lampy mające za zadanie pełnienie roli funkcjonalnej. W tym przypadku będą to na pewno oprawy szynowe, które idealnie doświetlają wybrane miejsca, wpisując się jednocześnie w ich prosty, surowy klimat. To lampy, które świetnie sprawdzą się w przypadku modnych loftowych wnętrz, jak również luksusowych apartamentów czy dużych hotelowych przestrzeni. Jako oświetlenie funkcjonalne ważną rolę odegrają również punktowe oprawy techniczne w postaci oczek podtynkowych czy lamp natynkowych. Tego typu propozycje znajdą swoje zastosowanie w bardzo wymagających aranżacjach, gdzie występują pomieszczenia o różnej specyfice, które jednak całościowo potrzebują spójnego wizerunku.

 

Aranżacja z oprawami do szynoprzewodu Otium

Oprawy wpustowe Bellatrix

Aranżacja z lampami natynkowymi Tub

Lampy o prostych, subtelnych i lekkich formach

Kolejnym trendem w oświetleniu, który będziemy obserwować w nadchodzącym sezonie są lampy o subtelnym charakterze i prostych formach. To przede wszystkim propozycje do nowoczesnych wnętrz w minimalistycznym wydaniu. Tego typu oprawy doskonale współgrają z całością otoczenia, idealnie wpisując się w jego klimat. Ich korpus wykonany jest zwykle z takich materiałów jak metal czy akryl i wykończony w klasycznej kolorystyce. Lampy te często przybierają geometryczne kształty. Nierzadko posiadają także szklane klosze lub źródło ich światła osłonięte jest lekką konstrukcją, czego dobrym przykładem jest chociażby, oryginalnie prezentująca się, a jednocześnie nienarzucająca swojej stylistyki, metalowa plecionka. To oprawy, które bez problemu komponują się z różnymi stylami wyposażenia wnętrz, subtelnie je ozdabiając. Przy ich pomocy można stworzyć również ciekawe aranżacje świetlne nadając pomieszczeniom wyjątkowego klimatu.

Aranżacja z lampami wiszącymi Comet

Aranżacja z lampą wiszącą Smooth

Kolekcja lamp wiszących Breezy

Designerskie propozycje oświetlenia w luksusowym wydaniu

W 2022 roku nie zabraknie również śmiałych propozycji oświetlenia, które przyciągnie uwagę i skradnie pierwszy plan aranżacji. Modne będą więc lampy o odważnych, oryginalnych oraz nietuzinkowych kształtach. Oprawy, które bez wątpienia nadadzą wnętrzom wyjątkowego charakteru i staną się najważniejszym ich elementem, zajmując miejsce w centralnym punkcie. Coraz większe uznanie zyskają niebanalne lampy okazałych rozmiarów, które świetnie odnajdą się w reprezentacyjnych i przestronnych przestrzeniach salonu, holu czy dużej klatki schodowej. W trendzie tym mocno zaznaczą się też propozycje opraw, nie tylko zachwycają swoim designem, ale także efektownie i ozdobnie zaprezentują się niczym wytworna biżuteria. Popularnością będą cieszyły się więc ekstrawaganckie lampy z kryształami oraz przywołujące na myśl luksus propozycje oświetlenia w ponadczasowym połączeniu kolorystycznym klasycznej czerni z elegancko wyglądającym złotem. Oprawy w tym trendzie mają przyciągnąć uwagę i będą świetną propozycją do eleganckich, stylowych oraz z całą pewnością nieprzeciętnych wnętrz.

 

Aranżacja z lampą wiszącą Ritz

Aranżacja z lampą wiszącą Citatel

Aranżacja z lampą wiszącą Monaco

Aranżacja z lampą wiszącą Cornet