Subtelne lampy do nowoczesnych wnętrz - czym się charakteryzują i jakie wybrać?
Subtelne lampy do nowoczesnych wnętrz - czym się charakteryzują i jakie wybrać?

Jak wiemy, dobór odpowiedniego oświetlenia jest kwestią bardzo istotną. To jakie lampy wybierzemy, ma znaczenie nie tylko jeżeli chodzi o dobre doświetlenie określonych przestrzeni, ale wpływa również na charakter całego wnętrza. Dlatego tak ważne jest, aby oprawy, na które się zdecydujemy, harmonijnie współgrały z pożądanym przez nas stylem. Jakie zatem lampy będą pasować do nowocześnie urządzonych pomieszczeń? Warto postawić na subtelne prezentujące się oprawy! Oto kilka przykładów tego typu oświetlenia!

Lampy o prostych i minimalistycznych formach

Nowoczesne wnętrza to przede wszystkim utrzymany w minimalistycznym tonie wystrój. Do tego typu pomieszczeń świetnie sprawdzą się więc lampy o subtelnych prostych, smukłych i geometrycznych kształtach. Takie właśnie oprawy będą dobrze pasować do surowego klimatu współczesnych aranżacji, nie zaburzając jednocześnie ich stylu. W tym przypadku warto również postawić ma oświetlenie wykonane z nowocześnie prezentujących się materiałów takich jak metal czy akryl. Nie bez znaczenia jest też oczywiście ich kolorystyka. Do prostego wystroju świetnie wkomponują się lampy wykończone w klasycznym czarnym lub białym kolorze oraz bardzo modne w tym roku wykończenie matowe. Tak dobrana całość oprawy z pewnością będzie doskonale współgrać z otoczeniem!

Rys. Aranżacja z lampami wiszącymi Hana

Rys. Kolekcja lamp wiszących Comet

Rys. Aranżacja z lampą wiszącą Collar

 

Funkcjonalne oprawy techniczne dla uzyskania spójnego wizerunku

Kolejnym przykładem subtelnego oświetlenia, które bez wątpienia będzie pasowało do nowoczesnych wnętrz są oprawy techniczne. Mają one różne formy – lamp szynowych, natynkowych czy oczek wpustowych. Ich pierwotnym przeznaczeniem jest pełnienie roli funkcjonalnej. Dobrze doświetlają bowiem wybrane miejsca, pozwalając na skierowanie źródła światła według określonych potrzeb. Oświetlenie techniczne obecnie jednak bardzo często wybierane jest też ze względu na swoje walory estetyczne. Niewymuszone, dyskretne oprawy są bowiem tym, czego potrzebuje wiele aranżacji. Lampy tego typu świetnie sprawdzą się w przypadku wysokich loftowych wnętrz czy nowoczesnych apartamentów o otwartych przestrzeniach. W sposób szczególny znajdą swoje zastosowanie w wymagających aranżacjach z pomieszczeniami o różnej specyfice, które całościowo potrzebują spójnego wizerunku.

 

Rys. Aranżacja z lampami do szynoprzewodu Shinemaker

 

Rys. Kolekcja opraw technicznych Shinemaker

 

Designerskie propozycje oświetlenia w lekkiej, delikatnej postaci

W nowoczesnych wnętrzach, oczywiście świetnie sprawdzą się też designerskie propozycje lamp w subtelnej postaci. To dzięki nim całość aranżacji nabierze wyrazu, który w niewymuszony sposób będzie pasował do prostego, surowego klimatu pomieszczeń utrzymanych we współczesnej stylistyce. Tego typu oprawy wyróżniają się delikatnym, lecz bardzo precyzyjnym, wręcz kunsztownym wykonaniem. Całość przedstawia się ozdobnie niczym biżuteria i niezwykle oryginalnie, a jednocześnie lekko. Dobrym przykładem mogą być tutaj lampy z nowocześnie prezentującej się metalowej plecionki, która przybiera postać tradycyjnego klosza lub nieszablonowych form. Takie oprawy, nie tylko wyglądają efektownie, ale także tworzą niezwykły klimat. Źródło ich światła osłonięte lekką konstrukcją, wydostaje się bowiem w sposób swobodny, co przyjemnie rozświetla całość aranżacji i nadaje jej trochę ciepła. Designerskie lampy w takim subtelnym wydaniu to oryginalne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz, które chcemy delikatnie ozdobić i nadać im nieco charakteru.

Rys. Aranżacja z lampą wiszącą Stardust

Rys. Aranżacja z lampą wiszącą Breezy

 

Rys. Kolekcja lamp wiszących Breezy