Propozycje oświetlenia z ponadczasowymi szklanymi kloszami
Propozycje oświetlenia z ponadczasowymi szklanymi kloszami

Szkło to ponadczasowy materiał, który nigdy nie wychodzi z mody. Jest również jednym w popularniejszych surowców wykorzystywanym w oświetleniu. Ma uniwersalny charakter, dlatego łatwo łączyć go z innymi tworzywami, pasuje też do każdej aranżacji. Nie dziwi więc, że lampy o szklanych kloszach niezmiennie królują we wnętrzach i bez wątpienia są jednym z wiodących nurtów oświetlenia. Istnieją natomiast różne rodzaje tego typu opraw. Przedstawiamy propozycje szklanych lamp obecne w aktualnych trendach, na które z pewnością warto postawić, wybierając oświetlenie do domu czy mieszkania!

Lampy ze szklanymi kloszami o prostych i geometrycznych formach

Klasyczną propozycją oświetlenia, która pasuje do każdego wnętrza są lampy o prostych, oraz geometrycznych szklanych kloszach. W tym przypadku będą to przede wszystkim oprawy w kształcie kuli. Taka opływowa forma klosza osłaniająca źródło światła sprawia, że jest ono przyjemne i tworzy przytulną atmosferę. Oświetlenie tego typu świetnie sprawdzi się więc w wielu różnych aranżacjach takich wnętrz jak salon, sypialnia, kuchnia czy jadalnia. Co ważne, wybierając lampę o prostych szklanych kloszach mamy pewność, że zawsze będzie prezentować się subtelnie i lekko, nie zaburzając charakteru całego wystroju. Dodatkiem, na który warto również postawić jest oświetlenie stołowe wykonane ze szkła w postaci geometrycznych form. Będzie to ciekawe i jednocześnie też funkcjonalne rozwiązanie ozdabiające półkę, komodę czy stolik kawowy. Jeżeli dodatkowo wybierzemy oprawy, których klosze zrobione są z wyróżniającego się kolorystyką surowca - jak np. szkło dymione lub opalizujące, nasza świetlna aranżacja z pewnością nabierze również oryginalnego wyglądu.

Aranżacja z lampą wiszącą Bubble

Aranżacja z lampą wiszącą Smooth

Aranżacja z lampą stojącą Lollipop

Aranżacja z kinkietami Candy

Oryginalne i efektowne lampy z ozdobnymi szklanymi elementami

Lampy o szklanych kloszach to nie tylko propozycje, które przybierają proste i geometryczne formy. Wybierając tego typu oświetlenie, możemy postawić też na bardzo efektowne i oryginalnie prezentujące się oprawy. Dobrym przykładem są tutaj lampy wiszące w postaci żyrandoli składających się z wielu kunsztownie wykonanych szklanych elementów. Takie oświetlenie najlepiej wyeksponować umieszczając je w centralnym punkcie na suficie – przykuje uwagę i będzie luksusową ozdobą wnętrza. Lekkie i eleganckie zapewni atrakcyjnie odbijające się światło, które wprowadzi do pomieszczenia wyjątkowy klimat. Warto je wybrać do salonu – dzięki temu odpowiednio go rozświetlimy i jednocześnie zyskamy modny element wyposażania. Jeśli zależy nam na oryginalności dobrze postawić również np. na oświetlenie ze szklanym kloszem imitującym okazały kryształowy kamień połączony z metalową oprawą. Lampa o takim designie będzie ozdabiać wnętrze niczym wytworna, luksusowa biżuteria.

Aranżacja z lampami wiszącymi Vetro

Efektowny szklany klosz lampy Vetro

Aranżacja z lampą wiszącą Arwena

 

Aranżacją z lampą wiszącą Monaco

Lampa Citatel z efektownymi szklanymi elementami oprawionymi metalową ramą