Oświetlenie przedpokoju jak zaplanować?
Oświetlenie przedpokoju jak zaplanować?

Przedpokój to specyficzna przestrzeń, traktowana często nieco „po macoszemu”. Nierzadko nie przywiązujemy do niej większej uwagi, tymczasem jest to – tak naprawdę – wizytówka domu oraz pierwsze wnętrze, które zauważamy po przekroczeniu progu. Dlatego też warto na ten aspekt zwrócić uwagę i odpowiednio zaaranżować oświetlenie przedpokoju, który ma – wbrew pozorom – ogromny potencjał.

 

Lampy sufitowe

Zacznijmy od tego, że w przedpokoju powinny znajdować się lampy sufitowe, pełniące role oświetlenia głównego. Sprawiają one, że tego typu wnętrza są pełne światła, nawet jeśli brakuje w nich dostępu do tego naturalnego. Wśród modnych i godnych zainteresowania lamp sufitowych można wyróżnić m.in. lampy wiszące, liniowe oświetlenie LED, a także plafony.

Aranżacja przedpokoju z oprawami Basic Round

Lampy wiszące

 

Jeśli Twój hol jest dosyć spory, lampy wiszące mogą nie tylko pięknie dopełniać przestrzeń, ale i stać się jego głównymi gwiazdami. Jeżeli Twój korytarz jest stosunkowo wysoki, zwróć uwagę na lampy wiszące – wśród nich możemy

obecnie znaleźć intrygujące modele, np. z kryształkami pokrywającymi połyskujący stelaż. Wybór jest jednak tutaj ogromny: równie dobrze możesz wybrać np. lampy z kloszami czy też modele przyjmujące formę wiszących kul.

Aranżacja z lampą wiszącą Cit

 

Oświetlenie LED

Bardzo ciekawym rozwiązaniem w przedpokoju może okazać się liniowe oświetlenie LED, które można umieścić na całej długości sufitu – takie lampy świetnie się sprawdzą zwłaszcza w wąskich przedpokojach. Ważne jest to, że oświetlają one cały korytarz, a nie tylko jego fragment, co ma ogromne znaczenie – zwłaszcza wtedy, gdy brakuje w nim dostępu do światła dziennego.

Plafon sufitowy

Plafon sufitowy to najlepsze rozwiązanie w przypadku przedpokojów o niskich stropach. Warto w tym przypadku zwrócić uwagę m.in. na plafony LED, które wspaniale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Ważne jest również to, że możesz je ulokować na suficie w dowolnej ilości. Ponadto, tego rodzaju lampy do przedpokoju znajdziesz zarówno w wersji natynkowej, jak i podtynkowej.

Plafon Monaco

Aranżacja z plafonem Organic

 

Kinkiety

Niezwykle często w przedpokoju możemy znaleźć lustro, które wizualnie powiększa tę zazwyczaj niewielką przestrzeń. Jeśli chcesz jednak, aby dobrze spełniało ono swoją rolę, warto je odpowiednio doświetlić. Tutaj z pomocą z przyjdą Ci lampy ścienne, np. nowoczesne kinkiety, wykonane ze szkła lub metalu, bądź modele bardziej tradycyjne – z mosiądzu lub drewna. Przy okazji wyeksponują piękno ściany o efektowej fakturze, o ile jest ona wykonana np. z cegły czy mikrocementu.

Kinkiet Napoleon

Kinkiet Organic

 

Aranżacja z kinkietami Puzzle