Lampy idealne do wnętrz urządzonych w ciemnych barwach
Lampy idealne do wnętrz urządzonych w ciemnych barwach

W aranżacji wnętrz każdy szczegół jest ważny i warto, aby był dokładnie przemyślany. Nie inaczej jest więc też i w przypadku oświetlenia. Przy wyborze lamp do pomieszczeń, w których dominują ciemne barwy zwykle jednak traktujemy je głównie tylko jako punkty świetlne. Jest tak, ponieważ najczęściej za bardzo skupiamy się na odpowiednim doświetleniu takich aranżacji. To natomiast duży błąd. Istotne jest bowiem, aby zawsze patrzeć na oświetlenie także jako na detal architektoniczny, który ma dobrze prezentować się we wnętrzu nawet wtedy, gdy nie jest używany. Jakie zatem lampy będą korzystnie wyglądać na tle ciemnych ścian i mebli? Oto kilka wskazówek!

Postaw na lampy kontrastujące z kolorem wnętrza

Jeżeli chcemy, aby nasze urządzone w ciemnych barwach wnętrza nabrały nieco życia i wyrazu, nie ma lepszego i prostszego rozwiązania jak wprowadzenie do nich kontrastujących elementów! W przypadku oświetlenia idealnym wyborem będą więc oprawy o jasnych barwach lub ciepłej tonacji kolorystycznej – białe, srebrne czy złote. Dobrym pomysłem również będą lampy ze szklanymi mlecznymi kloszami. Ponadto na ciemnych ścianach doskonale zaprezentują się także kontrastujące kinkiety, które ożywią całą aranżację i świetnie ją ozdobią. Czarne meble efektownie udekorują natomiast designerskie lampy stołowe. Warto zaznaczyć, że do tego typu aranżacji można z powodzeniem dobrać też ciemno wykończone oprawy, które jednak będą miały kontrastujące elementy. Dobrym przykładem tutaj są bardzo modne obecnie czarne lampy zdobione złotymi akcentami.

 

Aranżacja z lampą wiszącą Smooth

 

Aranżacja z kinkietami Puzzle

Aranżacja z lampami stołowymi Toro

Aranżacja z lampą wiszącą Puma

Lampa wisząca Puma

 

Wybierz duże i efektowne lampy wiszące

Duże i efektowne oświetlenie to zawsze dobry pomysł na ożywienie wnętrza. Świetnie sprawdzi się więc także i w przypadku aranżacji utrzymanych w ciemnych barwach. Większych rozmiarów lampa wisząca, znajdująca się w samym środku pomieszczenia, z pewnością przyciągnie wzrok i zada szyku. Dobrym wyborem będą tutaj na pewno designerskie oprawy o niebanalnym kształcie, które staną się niewątpliwie ważną częścią całego wystroju. Oprócz tego, że ozdobią wnętrze, dadzą też sporo światła, co w pomieszczeniach o ciemnej kolorystyce ma przecież niewątpliwie szczególnie istotne znaczenie.

Aranżacja z lampą wiszącą Olivia

Aranżacja z lampą wiszącą Spider

Aranżacja z lampą wiszącą Ritz

 

Dobierz lampy, które odbijają i rozpraszają światło

W urządzonych w ciemnych barwach wnętrzach dobrze sprawdzą się również oprawy, których konstrukcja powoduje, że źródło ich światła odbija się i rozprasza. Da to efekt dodatkowego blasku i na tle kontrastujących, mocnych kolorów zaprezentuje się jeszcze wspanialej. Idealnym przykładem tego typu oświetlenia są okazałe żyrandole wykonane ze szklanych kryształów. Każdy z elementów, na które składa się ich klosz migocze zapewniając bardzo ciekawy efekt świetlny na suficie i ścianach. Wprowadza to szczególną atmosferę w pomieszczeniu, ożywia go oraz rozjaśnia.

Aranżacja z lampą wiszącą Vogue

 

Aranżacja z plafonem Monaco