Jakie oświetlenie do przedpokoju wybrać?
Jakie oświetlenie do przedpokoju wybrać?

W wielu domach oświetlenie przedpokoju traktuje się po macoszemu. Warto wiedzieć jednak, że te wąskie i zazwyczaj małe przestrzenie, które pozbawione są dostępu do naturalnego światła, powinny być traktowane wyjątkowo. To właśnie tutaj znajdują się domownicy tuż po wejściu do domu. W sposób szczególny należy więc zadbać o prawidłowe doświetlenie tego miejsca. Jakie lampy do przedpokoju zatem wybrać, aby były praktyczne i efektowne?

W każdym wnętrzu, w tym również i korytarzu należy zadbać o prawidłowe oświetlenie. Dobrze rozlokowane punkty świetlne w tym miejscu sprawią, że nawet najbrzydszy i najmniej ustawny przedpokój będzie prezentował się zjawiskowo. Światło bowiem jest doskonałym narzędziem do stworzenia optycznej iluzji, która podnosi walory wizualne każdego pomieszczenia.

Jakie lampy wybrać do małego, wąskiego i dużego przedpokoju?

Jeżeli Twój przedpokój nie należy do największych, nie martw się. Projektanci lamp stworzyli sporo propozycji oświetlenia, które doskonale zaprezentuje się w takiej przestrzeni. W tym wypadku możesz zdecydować się na jeden niewielki plafon albo zainstalować kilka punktów świetlnych w postaci opraw natynkowych lub oczek wpustowych, które montuje się w suficie podwieszanym. Dobrym rozwiązaniem może także okazać się lampa z ruchomymi spotami, które można dowolnie ustawić, oświetlając tym samym całe pomieszczenie.

Masz długi i wąski przedpokój? W tym wypadku zastosuj dwie, a nawet trzy lampy. Ich wielkość oraz kształt powinny zależeć od pozostałego wystroju wnętrza, jak również warunków, jakie w nim panują. W przedpokojach o standardowej wysokości można wykorzystać lampy punktowe, które będą zamontowane w jednej linii wzdłuż korytarza. Jeśli pomieszczenie jest wyższe, np. w kamienicy, możesz zastosować lampy wiszące, które nadadzą mu klimatu. W dużym hollu sprawdzą się natomiast lampki punktowe lub lampy wyposażone w kilka reflektorów, z których każdy będzie oświetlał inną część przedpokoju, np. wieszak, wejście, czy lustro.

 

Aranżacja z oprawami wpustowymi Deep

 Kolekcja opraw wpustowych Bellatrix

Aranżacja z kinkietami Puzzle

 

 Kinkiety Puzzle

Aranżacja z lampami natynkowymi Linear