Jakie lampy wybrać na skośny sufit?
Jakie lampy wybrać na skośny sufit?

Zastanawiasz się, jakie lampy na skośny sufit wybrać? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ zależy to od wielu czynników. Wpływa na to w dużej mierze wielkość pomieszczenia oraz rozplanowanie mebli. Niebagatelne znacznie ma również to, czy masz do czynienia z niskimi stropami, czy też z wysokimi skosami. Jakie oświetlenie będzie tutaj zatem najlepsze? Sprawdź!

Lampy wiszące

Lampy wiszące to świetny pomysł w przypadku wysokich sufitów oraz sporych metraży. Wówczas mogą one rozświetlić dane pomieszczenie jasno, a zarazem równomiernie. Możesz w tym przypadku nawet poeksperymentować z żyrandolami. Nie są one jednak wskazane w przypadku sufitów jednospadowych, a także mniejszych pomieszczeń – mogą po prostu zabierać zbyt dużo przestrzeni.

 

Aranżacja z lampą wiszącą Silk

 

Aranżacja z lampą wiszącą Soft

 

Oprawy sufitowe

Twoje wnętrze na poddaszu ma małą kubaturę? Jeśli tak, warto zdecydować się na halogenowe oprawy sufitowe LED. Są to niewielkie, wpuszczane w sufit lampy, które – wbrew pozorom – cechują się dużą różnorodnością. Poszczególne ich modele mają inne kształty, rozmiary i kolory, są również wykonane nierzadko z odmiennych materiałów – zazwyczaj jest to jednak aluminium lub stal. Co więcej, w zależności od Twoich potrzeb mogą być one stałe lub ruchome.

Oprawy wpustowe Bellatrix

Szynowe lampy sufitowe

Na skośnym suficie znakomicie się sprawdzą również lampy szynowe, najlepiej o lekko ciepłej barwie światła. W tym przypadku proporcje pomieszczenia zostaną zachowane – modele te są niewielkie i dyskretne, nie zabierają więc cennej przestrzeni. Co więcej, zamontowane na nich reflektory z reguły posiadają ruchomą głowicę, dzięki czemu możesz kontrolować kierunek padania światła. Będą one strzałem w dziesiątkę zwłaszcza w minimalistycznych oraz industrialnych wnętrzach.

Aranżacja z lampami do szynoprzewodu Marvel

Jakie lampy sprawdzą się pod skośnym sufitem?

Lampy na skośnym suficie to jedno, natomiast oświetlenie znajdujące się pod nim lub w pobliżu niego – to drugie. Na poddaszach zdecydowanie warto zadbać o wsparcie dla oświetlenia głównego – w tym przypadku idealnym wyborem będą lampy podłogowe. Dostarczają one sporą ilość światła, a przy okazji budują w pomieszczeniu nastrojowy klimat oraz wprowadzają do niego niepowtarzalny urok.

Marzą Ci się lampy ścienne? Również może je umieścić w mieszkaniu na poddaszu. Nie będą one utrudniały poruszania się, a przy okazji będą one stanowiły dodatkowe źródła światła. Przede wszystkim warto je umieścić w miejscach słabo doświetlonych, w których nie możliwości zamontowania innych lamp. Ułatwią Ci one również czytanie, wykonywanie codziennych obowiązków, a także wielu innych czynności.

Aranżacja z lampą podłogową Lozanna

Aranżacja z lampą wiszącą Bubble