Jaka lampa do łazienki będzie najlepsza?
Jaka lampa do łazienki będzie najlepsza?

Chodzi Ci po głowie pytanie: „jaka lampa do łazienki będzie najlepsza?”. Cóż, nie ma jednego rozwiązania, które sprawdziłoby się we wszystkich mieszkaniach. Jeśli chodzi o oświetlenie łazienkowe, istnieją jednak pewne modele, na które szczególnie warto zwrócić uwagę. O jakich lampach tutaj mówimy? Które z nich sprawdzą się u Ciebie najlepiej? Odpowiadamy.

 

Lampy wiszące

Lampy wiszące można potraktować zarówno jako oświetlenie główne, jak i dekoracyjne, np. we wnętrzach w stylu glamour. Warunkiem są wysokie sufity oraz spory metraż – w przeciwnym razie mogą one niepotrzebnie zabierać cenną przestrzeń. Wybierając odpowiednie modele dla siebie, warto sprawdzić, czy faktycznie dobrze spiszą się one jako lampy łazienkowe. Powinny być one bowiem zabezpieczone przed działaniem wody – pomoże Ci w tym sprawdzenie stopnia IP. Oznaczenie IP44 lub wyższe wskazuje na to, że lampa jest dobrze chroniona przed wnikaniem wilgoci do środka.

Aranżacja łazienki z lampami wiszącymi Cornet

 

Oświetlenie punktowe

Oświetlenie punktowe, np. w postaci małych reflektorków, również świetnie sprawdzi się w łazience, zapewniając jej równomierne oświetlenie. Mogą być one umieszczone dodatkowo na szynach, dzięki czemu można je przesuwać, a co za tym idzie – nakierowywać strumień światła w interesującym Cię kierunku – to opcja, która przyda się np. wtedy, gdy będziesz czegoś szukać.

Aranżacja łazienki z oświetleniem do szynoprzewodu Marwel

 

Oprawy oświetleniowe

W łazience znakomicie zdadzą egzamin również oprawy oświetleniowe, których ważne elementy są ukryte, dzięki czemu nie są one narażone na działanie wilgoci. Warto je zastosować szczególnie w suficie podwieszanym – pamiętaj jednak, że jeśli chcesz je wykorzystać do oświetlenia łazienki, najpewniej czeka Cię mały remont, związany z koniecznością doprowadzenia instalacji elektrycznej.

Aranżacja łazienki z oprawami wpustowymi Deep

 

Oświetlenie funkcyjne

Świetnym wyborem do łazienki będzie oświetlenie funkcyjne. Są to, innymi słowy, lampy, które ułatwiają wykonywanie różnych czynności i przydają się np. do wykonywania codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Dobrze w tej roli sprawdzą się kinkiety, które - umieszczone po obu stronach lustra - mogą stanowić funkcjonalne światło boczne.

Aranżacja łazienki z kinkietem Candy

 

 

Aranżacja łazienki z kinkietem Sabre

 

Taśmy LED

Marzy Ci się wyjątkowe oświetlenie dekoracyjne? Jeśli tak, koniecznie zwróć uwagę na taśmy LED. Możesz je nakleić np. za lustrem – wówczas uzyskasz efekt pięknej poświaty. Z powodzeniem nakleisz je również przy cokole wanny, dzięki czemu będzie ona wspaniale oświetlona, a jednocześnie będzie sprawiała wrażenie lekko uniesionej. Tak naprawdę możesz takie taśmy umieszczać, gdzie chcesz – jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia.

Aranżacja łazienki z lampą wiszącą Mesh