Jaka lampa do kuchni będzie najlepsza?
Jaka lampa do kuchni będzie najlepsza?

Nie da się ukryć, że większość z nas w kuchni spędza sporo czasu. Warto zatem zadbać o to, aby była ona funkcjonalna nie tylko pod względem wyposażenia, ale również oświetlenia. Trzeba mieć na uwadze, że w dobrze oświetlonej kuchni powinny znaleźć się różne źródła światła. Oprócz głównej lampy dobrze także zainwestować w dodatkowe oświetlenie podszafkowe i dekoracyjne, które wprowadzi do wnętrza odpowiednią atmosferę. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jaka lampa do kuchni będzie najlepsza.

Podstawowym oświetleniem każdej kuchni są zazwyczaj lampy sufitowe, które umieszcza się w centralnym punkcie pomieszczenia. Rozwiązanie to sprawia, że światło rozchodzi się równomiernie po całym wnętrzu. Zatem jaka lampa do kuchni będzie najlepsza? Wszystko zależy od stylu, w którym zostanie zaaranżowana. Możesz bowiem zainwestować w klasyczne lampy sufitowe lub postawić na przepiękny żyrandol czy praktyczny plafon. W tym względzie panuje dowolność. Ważne, aby oprawa była zgodna ze stylistyką kuchni i całego domu. Wybierając odpowiedni rodzaj oświetlenia warto pamiętać, że centralnie umieszczona lampa sufitowa nie powinna być jedynym źródłem światła.

Aranżacja kuchni z plafonem Roundy

 

Rys. Aranżacja kuchni z lampami wiszącymi Comet

 

Dlaczego do oświetlenia głównego w kuchni warto dopasować także dodatkowe?

Choć piękne lampy sufitowe, żyrandole i plafony będą prezentować się okazale w kuchni, warto mieć na uwadze, że nie gwarantują dobrego oświetlenia powierzchni roboczych. Dlatego też, jeśli chcesz komfortowo pracować nad ulubionymi daniami, poza oświetleniem głównym zadbaj także o dodatkowe źródła światła. Należy zatem pamiętać o dobrym doświetleniu stref roboczych - blatu kuchennego, stół jadalnianego, czy okolicy kuchenki i zlewu. Dobierając lampy oświetlające blat roboczy trzeba mieć na uwadze nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo pracy w kuchni. W tym wypadku mogą sprawdzić się małe halogenowe lampki, które umieszcza się pod szafkami lub tuż nad nimi.

Jak widać, wybór oświetlenia do kuchni wcale nie jest taki prosty i trzeba rozważyć wiele kwestii, aby korzystanie z niej było w pełni wygodne.

Rys. Aranżacja kuchni z lampami wiszącymi Mesh

Rys. Aranżacja kuchni z lampami wiszącymi Drop