Jak wybrać lampy do garderoby?
Jak wybrać lampy do garderoby?

Garderoba to jeden z tych elementów mieszkania, które często pozbawione są naturalnego światła. Tymczasem to właśnie tam powinniśmy komponować stylizacje oraz przymierzać ubrania, a nie tylko je przechowywać. Aby móc cieszyć się możliwościami garderoby, warto zadbać o jej odpowiednie oświetlenie. Sprawdź, które lampy sprawdzą się w niej najlepiej.

Sufitowe lampy do garderoby

Dobierając oświetlenie do garderoby, warto zdecydować się w pierwszej kolejności na lampy sufitowe. Jeżeli metraż tego pomieszczenia jest niewielki, możesz w zupełności się do niej ograniczyć. Lampa sufitowa zapewni w nim wystarczające, równomierne oświetlenie, ponieważ światło nie musi w tym przypadku trafiać do każdego zakamarka. Trochę inaczej wygląda to jednak w przypadku garderoby o większym metrażu.

Lampy wiszące Luxury w aranżacji sypialni z garderobą

Lampy wiszące Drop w aranżacji sypialni z garderobą

 

Oświetlenie LED do garderoby

Dobrym rozwiązaniem w większej garderobie będą taśmy LED. Tego rodzaju oświetlenie można przykleić np. na półkach, co zapewni lepszą widoczność Twoim ubraniom, a przy okazji - wspaniały efekt wizualny. Taśmy LED nie zastąpią sufitowej lampy, ale będą jej genialnym uzupełnieniem. Jeśli chcesz, możesz zdecydować się na nie również i w mniejszej garderobie.

Aranżacja Garderoby

 

Kinkiety do garderoby

Funkcjonalna garderoba powinna być wyposażona w lustro. Jeśli chcesz mieć możliwość np. wykonywania przy nim makijażu, warto umieścić nad nim kinkiety. Dobrze sprawdzą się tu dwa lub trzy modele, które będą równomiernie oświetlały taflę lustra. Jeszcze lepiej, jeśli lampki tego typu będą zapewniały w pomieszczeniu neutralną lub ciepłą barwę światła.

Aranżacja z kinkietem Florence

 

Reflektory w garderobie

Mówiąc o oświetleniu w garderobie, nie można zapomnieć o funkcjonalnych reflektorach. Mogą one zastąpić lampę sufitową – one również wspaniale rozświetlą półki oraz przestrzeń wokół lustra. Warto je zastosować również wtedy, gdy garderoba pełni funkcję przestrzeni do prasowania. Kąt padania reflektorów możesz z reguły dowolnie regulować i oświetlać te elementy, które w danym momencie powinny być widoczne.

Oświetlenie szynowe Shinemaker