Jak podłączyć dwie lampy do podwójnego włącznika?
Jak podłączyć dwie lampy do podwójnego włącznika?

Choć wiele osób spędza sporo czasu w sklepach stacjonarnych i internetowych, aby wybrać odpowiednią lampę, tak naprawdę jej prawidłowe podłączenie jest najważniejsze. Mając to na uwadze, dziś podpowiadamy, jak podłączyć dwie lampy do podwójnego włącznika. Mamy nadzieję, że nasz wpis pomoże Wam opanować tę sztukę i bez problemu prawidłowo wykonacie montaż lampy.

Jak działa podwójny włącznik światła do lampy?

Zanim rozpoczniesz podłączenie lampy do podwójnego wyłącznika światła, powinieneś zastanowić się nad tym, jak on działa. Głównym zadaniem wyłącznika, zwanego również łącznikiem, jest załączenie lub wyłączenie źródła światła w jednej albo w kilku lampach. Łącznik zamyka i otwiera obwód elektryczny. Aby działał prawidłowo, należy zwrócić uwagę na sposób podłączenia wspomnianego elementu.

Dziś zajmiemy się jednym ze sposobów, czyli podłączeniem dwóch lamp do podwójnego włącznika. W tym wypadku kluczem do sukcesu jest wspomniany podwójny włącznik. Tego typu łącznik pozwala rozdzielić zasilanie, dzięki czemu możliwe jest stworzenie dwóch układów, którymi można zarządzać w sposób niezależny.

 

Lampy wiszące Spirit

Aranżacja z lampami wiszącymi Spirit

Jak podłączyć dwie lampy do podwójnego włącznika — poszczególne kroki

Zanim rozpoczniesz podłączenie dwóch lamp do podwójnego włącznika, należy opanować temat: "jak podłączyć podwójny włącznik do puszki". Jeżeli znasz się choć trochę na elektryce, możesz to zrobić samodzielnie. Jeśli nie, warto o pomoc poprosić fachowca. Po tym kroku przychodzi odpowiedni montaż lamp. Nie powinno być z tym problemu, gdy podwójny włącznik jest podłączony prawidłowo.

Poszczególne kroki, które pozwolą podłączyć dwie lampy do podwójnego wyłącznika światła

Kolejnymi krokami, które pozwolą cieszyć się dwoma lampami są:

- zapoznanie się z instrukcją obsługi, która została dołączona do lampy — w tym miejscu pokazane są miejsca, w których znajdują się poszczególne kable niezbędne do montażu;

- wyłączyć bezpieczniki — montując lampę należy pracować na wyłączonym zasilaniu;

- podłączenie odpowiednich kabli wystających z sufitu lub ściany do wskazanych na lampie miejsc. Jeżeli podłączasz dwie osobne lampy, spodziewaj się przewodów trójżyłowych, a jeżeli podłączasz żyrandol, wówczas znajdziesz w nim kabel poczwórny.

Podłączenie dwóch lamp do podwójnego włącznika światła nie jest zbytnio skomplikowane, jednak na pewno trzeba mieć elementarną wiedzę z zakresu elektryki i świadomość, że podczas wykonywania tego zadania istnieją zagrożenia.

Aranżacja z lampami wiszącymi Oxford

Aranżacja z lampami wiszącymi Cornet

Lampy wiszące Cornet