Ekskluzywne złote lampy - niezbędny element luksusowych wnętrz
Ekskluzywne złote lampy - niezbędny element luksusowych wnętrz

Niektóre aranżacje nie pozostawiają nam wyboru: lampy po prostu muszą być złote. Jeśli potrzebujesz wsparcia w wyborze, to świetnie! Sprawdź, jaka ekskluzywna złota lampa będzie najlepiej pasować do twojego stylu urządzania wnętrz.

​Jaką złotą lampę wybrać?


Dokonanie ostatecznego wyboru bywa niełatwe. Nowoczesne złote lampy sufitowe występują w tak wielu stylach, że możesz potrzebować czasu, by zorientować się, jakie są opcje. Spokojnie, zaraz ci w tym pomożemy.
Jaki styl opraw omawiamy w tym artykule:
1. Nowoczesne złote lampy koła
2. Dizajnerskie złote lampy
3. Złote lampy glamour

​Złote lampy ringi – luksus w stylu nowoczesnym


Lampa typu złota obręcz jest bestsellerem branży oświetleniowej od lat. Gładka, lśniąca i geometryczna, łączy w sobie nowoczesny dizajn, minimalistyczny styl i wrażenie luksusu. Zapewnia jednocześnie przyjemne, rozproszone światło, dzięki wpasowanej w ramę listwie LED. Lampa złoty pierścień to doskonała propozycja do salonu lub do jadalni, gdzie zajmie centralne miejsce. Umieszczona nad stołem stworzy komfortową przestrzeń do spotkań towarzyskich. Dodatkowo jest niezwykle praktyczna. Łatwo ją konserwować, a źródło światła nie wymaga wymiany nawet przez 10 lat. Jeśli szukasz ekskluzywnej złotej lampy, to kształt obręczy jest najbardziej intuicyjnym wyborem.

Aranżacja salonu z lampą wiszącą Luxury

 

​Dizajnerska złota lampa – złote łuki i rzeźbiarskie formy

 


Na szczególną uwagę zasługują oprawy, które wykorzystują motyw koła, ale bawią się konwencją. Ażurowe konstrukcje, które zdają się unosić w powietrzu? Lampa w kształcie złotych łuków, która przywodzi na myśl fale? Proszę bardzo! Oprawy Lozanna i Lotus to ekskluzywne złote lampy led, które wykorzystują motyw obręczy w nietypowy sposób. Obie sprawdzą się we wnętrzach, które poza blaskiem złota wymagają też odważnej, niebanalnej formy.
Wyjątkowo ciekawą inspirację stanowi oprawa Olivia, która swym kształtem nawiązuje do stylistyki retro oraz włoskiego wzornictwa. Jednak podobnie jak poprzedniczki, wykorzystuje technologię LED. Niekiedy luksusowe wnętrze nie jest nowoczesne, ale nie jest też glamour. Niebanalne formy ozdobią każdą przestrzeń, która kusi komfortem i doskonałą jakością, ale jest utrzymana w stylu klasycznej elegancji, retro czy hamptons.

Aranżacja z lampą wiszącą Lozanna

 

Aranżacja salonu z lampą wiszącą Lotus

Lampa wisząca Olivia

Aranżacja salonu z lampą wiszącą Olivia

 

​Złote lampy kryształowe – luksus w stylu glamour

Diamond are a girl’s best friend, śpiewała Marylin Monroe. A gdybyśmy tak blichtr jej epoki spróbowali oddać ekskluzywną złotą lampą z kryształkami? Szkło kryształowe w oprawach oświetleniowych to doskonały sposób, by zrobić wrażenie! Zapewnia niezrównane efekty wizualne – migotliwe refleksy, które zdobią wnętrze tak, jak wieczorową kreację dopełnia brylantowa biżuteria.

Spośród złotych lamp kryształowych można wybrać zarówno modele wiszące jak i przysufitowe, lampy klasycznie okrągłe i nietypowe, owalne. Warto zwrócić uwagę na szlif kryształków, które w różny sposób rozpraszają światło. Większe tafelki, jak w oprawie Passion, będą miękko załamywać światło. Trójkątne sztabki, jak w oprawach Vogue czy Trend, sprawiają, że cała oprawa lśni.

Aranżacja salonu z lampą wiszącą Passion

Aranżacja z lampami Vogue

Aranżacja z lampą wiszącą Trend

​Do jakich wnętrz pasują złote lampy?

 

Być może wydaje ci się, że tak elegancka lampa pasuje do salonu, nad kuchenną wyspę, do jadalni lub innych reprezentacyjnych miejsc. My jednak uważamy, że każda przestrzeń, w której przebywasz, powinna dostarczać estetycznej przyjemności. Jeśli lubisz powiew luksusu czuć też w biurze czy sypialni, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Aranżację, która zaczęła się od złotej lampy w punkcie centralnym, można rozwinąć używając kryształowych kinkietów, czy minimalistycznych lamp stojących i biurkowych. Warto dobrać także odpowiednie oświetlenie techniczne, które pozwoli zabłysnąć dizajnerskiej oprawie w pełni.

Aranżacja sypialni z kinkietem Lotus

Aranżacja z lampą biurkową Lozanna