Arwena - lampa w stylu art deco czy urban jungle
Arwena - lampa w stylu art deco czy urban jungle

Arwena to lampa o niebanalnej formie, na tyle charakterystyczna, że nie będzie pasowała do każdego wystroju. Jednak tam, gdzie się wpasuje, może się stać rewelacyjnym dopełnieniem, a nawet głównym elementem dekoracyjnym. Jest to bowiem lampa niezwykła.

Lampa z listków? Lampa ze szkiełek?

Bazą dla Arweny są złote obręcze, na których umieszczono wiele szklanych tafelek w kształcie stylizowanych liści. Tafelki dodatkowo są zróżnicowane, jeśli chodzi o wykończenie. Część z nich została wykonana ze szkła matowionego,białego, a część ze szkła barwionego na kolor złocistego bursztynu. Obie te cechy sprawiają, że oprawa jest charakterystyczna i nieco ekstrawagancka!

Efektowny klosz lampy Arwena składa się z wielu szklanych elementów przypominających liście

Styl art déco - idealna lampa

Wiele przemawia za tym, by uznać Arwenę za lampę idealną do wnętrz o wystroju art déco. Zgeometryzowane listki to typowy motyw, obecny w rzemiośle i modzie tego nurtu. Roślinne ornamenty znajdziemy zarówno w przedmiotach codziennego użytku z epoki jak i u najważniejszych artystów lat 20. i 30. XX wieku. Geometria okrągłej ramy, dekoracyjne szlify, kaskadowe ułożenie i złocisty blask tafelek budzą natychmiastowe skojarzenie z klimatem Wielkiego Gatsby'ego

 

Lampa wisząca Arwena

Styl urban jungle - więcej zieleni!

Ale złoto i rośliny to także cecha charakterystyczna innego stylu. Arwena świetnie wzbogaci wystrój urban jungle oraz jego wariacje: doda wnętrzu blasku i swoją formą nawiązuje do wypełniającej przestrzeń roślinności. Wyjątkowo prezentują się w tych okolicznościach tafelki w kolorze bursztynowym. Po podświetleniu uwidacznia się na nich żyłkowanie. Nieregularne rozmieszczenie listków bursztynowych i mlecznych przełamuje geometryczną regularność. Oprawa wpasuje się zarówno w połączenie miejskiej dżungli ze stylem glamour jak i boho. Jeśli więc twój dom zdobią egzotyczne pnącza, rzadkie filodendrony i inne rośliny kolekcjonerskie, lampa Arwena to coś dla ciebie.

Aranżacja z lampą wiszącą Arwena

Do jakiego stylu jeszcze pasuje lampa Arwena?

To raczej jasne: Arwena jest charakterystyczna. Dopełni aranżację wszędzie tam, gdzie potrzeba blasku, delikatności i wysmakowanego wzornictwa. Nawiązuje do art déco, naturalnie dopasowuje się do otoczenia roślin. Wzbogaci też wnętrza klasycznie eleganckie, urządzone w stylu glamour czy boho. Warto zwrócić uwagę na Arwenę, jeśli poszukujesz lampy retro lub stylizowanej na vintage. Ozdobi zarówno pomieszczenia wypełnione ciemnym drewnem i pluszem, jak i lekkimi, ażurowymi rattanowymi elementami.

Aranżacja salonu z lampą wiszącą Arwena