PL EN

Zaprojektowani - krakowskie spotkania z dizajnem

Zaprojektowani - krakowskie spotkania z dizajnem

  "Zaprojektowani" to stosunkowo nowe wydarzenie na kulturalnej mapie Krakowa. Mimo to, jego niezwykła siła, potencjał i świeżość zyskała wielu zwolenników – już pierwsza edycja przyciągnęła ponad 5000 osób.
W tym roku „Zaprojektowani". Krakowskie Spotkania z Designem” odbyły się po raz drugi. Ten festiwal dobrego designu, skupiony przede wszystkim na prezentacji polskich projektantów i producentów, zaszczyciły legendy projektowania takie jak Władysław Pluta, Marek Cecuła czy Jerzy Zachorowski.

Cykl wykładów, prelekcji i warsztatów dotyczących projektowania, odbywał się przez 3 dni między innymi w siedzibie współorganizatorów: Krakowskich Szkół Artystycznych. Jednak punktem kulminacyjnym wydarzenia były same Targi Dizajn&Wnętrze, które odbyły się w niedzielę 8 listopada, w sercu zabytkowej dzielnicy Krakowa – Kazimierzu, w przestrzeni pięknej, XIX wiecznej hali Starej Zajezdni Tramwajowej.

Ponad 100 wystawców – polskich projektantów i designerów, architektów wnętrz i mistrzów wzornictwa udowodniło, że Kraków ma ogromną potrzebę takich potkań, platformy wymiany myśli, idei i koncepcji.

My również tam byliśmy. Prezentowaliśmy zarówno klasyczne lampy wiszace, które podkreslają charakter każdego wnętrza, jak Dome czy Lisbona, oraz ciekawe i nowoczesne w formie oprawy Aurora. Dla najbardziej wymagających wnętrz w stylu industrialnym, zaprezentowalismy betonowe lampy wiszące Glacier.
Przedstawiliśmy również  kinkiety. Hugo, który swoim światłem ociepli wnetrze, a jego złoto czarny kolor sprawi, że wnetrze nabierze eleganckiego wyrazu, oraz minimalistyczny w formie kinkiet Salvadore, stosowany głównie we wnetrzach nowoczesnych.

 

 

style matters
choose MAXlight
Top